صفحه اصلی / جزئیات مقاله

جزئیات مقاله

ریزش مو سکه ای یا آلوپسی آره آتا

ریزش مو سکه ای یا آلوپسی آره آتا

آلوپسی آره آتا یا طاسی منطقه‌ای بیماری است که با آغاز سریع ریزش مو در یک منطقه کاملاً مشخص و معمولاً مدور تشخیص داده می‌شود. اکثریت بیماران زیر 40 سال سن دارند.
 
این نوع ریزش به صورت لکه های ریزش مو در پوست سر و گاهی در ابروها دیده می شود. به نظر می رسد این بیماری ناشی از نوعی اختلال سیستم ایمنی مانند کم خونی ایمنی، التهاب تیروئید، دیابت و... می باشد. به طور مثال اگر مشكل تيروئيدي وجود داشته باشد، چه پركار و چه كم‌كار، مي‌تواند باعث ريزش مو شود که با حل مشكل تيروئيد به همراه استفاده از ریکاپیل رپید نه تنها مشکل ریزش مو حل می شود بلکه مو ها دوباره رشد می کنند.
 
در این بیماری فولیکول های مو در نتیجه حمله اشتباه توسط سیستم دفاعی بدن شخص (سلولهای سفید خون) آسیب می بیند و مانع از رشد مو می شود که این بیماری بعنوان یک بیماری ناشی از اختلالات سیستم دفاعی بدن شناخته شده ریزش سکه ای یک بیماری خودایمنی است. ریزش سکه ای حدود 5 درصد جامعه را مبتلا می کند. ریزش سکه ای تنها در آمریکا سالانه 200 هزار نفر را مبتلا می کند.
 
به طور مثال اگر مشكل تيروئيدي وجود داشته باشد، چه پركار و چه كم‌كار، مي‌تواند باعث ريزش مو شود که با حل مشكل تيروئيد، اين مشكل هم حل خواهد شد و همچنین شايد تعادل هورمون‌هاي زنانه يا مردانه مثل آندروژن ها به هم خورده باشد كه باز هم مي‌تواند از علل ريزش مو باشد که متعادل كردن اين هورمون‌ها نيز به حل مشكل ريزش مو منجر خواهد شد.
 
فلفل چیلی موجود در ریکاپیل رپید برای درمان ریزش سکه ای تاثیر زیادی دارد و موی ولوس در روز 21 بعد از استفاده ریکاپیل رپید قابل مشاهده خواهد بود. 
 

نظر استفاده کنندگان